Hotline: +420 607 707 706

Language: CZ / EN

O laserech

Pro odstraňování tetování laserem se používá několik typů laserů - frakční CO2 laser, erbiový laser, alexandritový laser a Q-switched YaG laser.

Frakční CO2 a erbiový laser jsou velmi invazivní lasery, u kterých často vznikají velké puchýře, strupy a téměř vždy i následné jizvy. Ty se již odstranit nedají.

Alexandritový laser je oproti tomu šetrnější, stále ale vznikají velké puchýře o které je třeba se pečlivě starat, následně i větší stroupky, avšak tetování se odstraní skoro pokaždé bez jizev. Mohou však vzniknout světlejší místa po tetování - hypopigmentace.

Nejlepší je pro odstranění tetování laserem Q-switched YaG laser - zejména proto, že je to zdaleka nejšetrnější laser. Jeho pulsy jsou daleko kratší, nedochází tedy k termálnímu poškození okolní pokožky, vznikají jen malé puchýřky, které se po pár dnech odloučí a pokožka se následně vždy zhojí bez jizev. 

Podle zkušeností a studií nezávislých odborníků je pro odstranění tetování nejvhodnější právě Q-switched YaG laser, který provozujeme i u nás ve studiu.

Nezávislé studie (v angličtině): http://archderm.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=555132 

Created with Compare Ninja