Hotline: +420 607 707 706

Language: CZ / EN

Odstranění tetování

Odstranění tetování, permanentního make-upu a pigmentových skvrn laserem

Rozešli jste se s přítelem/přítelkyní, jehož jméno jste si nechali vytetovat, ale nechce se vám do konce života seznamovat se už jen se samými Vilémy/Mariemi? Nebo se Vám jednoduše Vaše tetování přestalo líbit, zvažujete přetetování (cover-up) či Vás trápí špatně provedený permanentní make-up anebo skutečné skvrnky na kráse v podobě hnědého pigmentu?

V našem studiu pracujeme s nejmodernějším, lékařským, safírovo-rubínovým (YaG) laserem. Tento speciální typ laseru využívá dvě vlnové délky pro nejlepší možné výsledky, které vysílají laserové paprsky pod kůži, kde rozbíjejí pigment na drobné částečky. Tyto částečky jsou následně v průběhu několika dalších týdnů vyplavovány z těla ven a tetování či pigmentové skvrny postupem času blednou. 

Laser umožňuje nechtěné tetování či jeho část buď postupně odstranit anebo zesvětlit za účelem snadnějšího překrytí novým, kvalitnějším tetováním. Zákrok nevyžaduje žádnou pracovní neschopnost a je poměrně rychlý.

Na rozdíl od invazivních (ablativních) laserů jako je např. frakční CO2 laser, erbiový laser a částečně i Alexandritový laser, není pokožka spálena a nedělají se tak v místě ošetření velké strupy a následně jizvy.

Laserový paprsek proniká hluboko do kůže, kde reaguje pouze na konkrétní odstraňovaný pigment. Okolní pokožka na paprsek nereaguje a tudíž nemůže být poškozena. Díky tomuto systému může být odstraněno i hluboké profesionální či velmi detailně vykreslené tetování. Dobře se odstraňují zejména barvy černá, modrá, hnědá, hůře se zbavuje odstínů žluté.

Zákrok je potřeba několikrát opakovat, než je tetování zcela odstraněno. 

Pigmentace v tetování se nachází v několika vrstvách pod sebou a laser je musí rozbít postupně. Pro běžné amatérské tetování je třeba absolvovat min. 1 sezení, u profesionálního tetování bývá potřeba absolvovat min. sérii 3 sezení. V každém případě je odstranění tetování dlouhodobější záležitostí a mezi jednotlivými zákroky musí být pauza alespoň 4 - 6 týdnů. 

Neodymový laser také efektivně a bezpečně pomůže, pokud řešíte problém nežádoucích pigmentových skvrn, ať už stařeckých či slunečních. Při odstraňování pigmentových skvrn je nutno počítat taktéž s více ošetřeními, zpravidla 1 – 2 podle povahy pigmentace. Nejčastěji odstraňujeme pigmentové skvrny v oblasti obličeje či na hřbetech rukou. Odstranění tetování je většinou hodnoceno jako mírně bolestivé. V případě potřeby je možno použít znecitlivující mast (zde je však nutný příchod na ošetření minimálně 45 min předem). Důrazně varujeme před ošetřením ablativními typy laserů, jelikož způsobují značné zjizvení a hypopigmentaci (ztrátu pigmentu) v ošetřované oblasti, která je většinou již nenapravitelná.

Množství času a počtu laserových ošetření potřebných k odstranění tetování závisí na několika faktorech:

  • odstranění profesionálního tetování je obvykle obtížnější než odstranění amatérského tetování, jelikož profesionální tatéři používají kvalitnější inkoust a profesionální nástroje
  • barva inkoustu
  • velikost tetování
  • hloubka, do které byl inkoust vstřikován
  • složení inkoustu
  • umístění tetování
  • imunitní systém

Odstranění tetování na viditelných místech může být podmínkou získání dobrého zaměstnání - kontaktujte nás, rádi provedeme nezávaznou konzultaci.